Lexus, Türkiye pazarına giriş yapıyor!Toyota'nın lüks sınıftaki yüzü Lexus, bu yılın sonunda Türkiye pazarına adım atacağını duyurdu.


Lexus, İstanbul Motor Fuarı'nda yer alarak Türk otomobil sektöründe kendine yer edinmek için ilk adımını atacak. Ayrıca 2015'in 4. çeyreğinde, İstanbul'da bir bayilik açılacak ve bayilikler yaygınlaştırılarak adımlar tamamlanacak.

Toyota Satış ve Pazarlama Müdürü Ali Haydar Bozkurt'un sözleri şu şekilde: ''Türkiye'de Lexus için uzun zamandan beri talep mevcut. Ürün gamında gerçekleştirilen yenilik ve 2.0 litrelik turbo motor seçenekleri ile şu anın, Türkiye pazarına girmek için en uygun an olduğuna inanıyoruz.''

Lexus Avrupa'nın müdürü Alain Uyttenhoven ise: ''Türk lüks otomobil pazarına olan talebin 80.000 adetten, yakın zamanda, 100.000 adede ulaşmasını öngörüyoruz ve bu rakam ile Türkiye, Avrupa'da 7. sıraya tırmanacak. Dolayısıyla, böylesine stratejik öneme sahip bu pazara, partnerimiz Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama departmanının yardımlarıyla, Lexus'u sürecek olmaktan çok mutluyuz.'' sözleriyle Türkiye pazarına olan inancını dile getirdi.
Google+'da Paylaş
    Gmail ile Yorumla
    Facebook ile Yorumla

0 yorum:

Yorum Gönder