İnternetten Araba Siparişi

Amerika'da 3 kişi internet üzerinden dünyanın en büyük kargosunun siparişini verdi. Dev kolinin içinde yer alan ürünü görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi.


İlk önce Reddit adlı paylaşım blogunda böyle bir konu belirdi. Bir kullanıcı komşusuna dünyanın en büyük kargosunun geldiğini, bu kutuyla ne sipariş etmiş olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Kullanıcının paylaşımından birkaç gün geçmeden, bir otomobil firmasının internet üzerinden satış yapan tanınmış bir site ile yaptığı anlaşma çerçevesinde otomobil satışına başladığı ortaya çıktı. Söz konusu site ise kafa karıştıran gizemli kutu ile ilgili bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Yapılan açıklamada, 3 tüketicinin gerçekten de otomobilini internet üzerinden satın aldığı belirtildi.

Alışveriş sitesi otomobillerin kargo halinde gönderme macerasını bir video haline getirdi ve önümüzdeki hafta yayınlamayı planlıyor. İnternetten 2014 model otomobil sipariş eden ve otomobillerini karton koli içinde alan şahıslar ise kapılarının önüne yanaşan kargo aracının üzerindeki dev koliyi gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedi.

arabainceleme.com'un yaptığı araştırmaya göre olayın aslı şu şekilde: Amazon ile Nissan arasında Versa modelin internetten satışına dair yapılan anlaşmadan sonra, Nissan 3 şanslı kişiye araçlarını orijinal Amazon kolisinde gönderme sözü vermişti.


Google+'da Paylaş
  Gmail ile Yorumla
  Facebook ile Yorumla

4 yorum:

 1. yok artık daha neler :)

  YanıtlaSil
 2. Kapıda ödeme seçeneği var mı acaba :D

  YanıtlaSil
 3. Ambalajı naylon kaplatılıp garaj olarak kullanılabilir :))

  YanıtlaSil