Citroen'in Yeni SUV'u; DS 6WR

Fransız üretici Citroen'in yeni SUV modeli DS 6WR resmi olarak duyuruldu.


Paris'te tasarlanan yeni Citroen DS 6WR, Dünya promiyerinin gerçekleştirileceği Pekin Otomobil Fuarı öncesinde, resmi olarak duyuruldu.

Fransız markanın, ilk lüks SUV modeli olma özelliğini taşıyan Citroen DS 6WR, daha önce sergilenen Wild Rubis adlı konsept baz alınarak geliştirildi. 4.55 metre uzunluğa, 1.86 metre genişliğe, 1.61 metre yükseliğe ve 2.73 m'lik aks mesafesine sahip olan Citroen DS 6WR'nin, Audi Q5 ve BMW X3 gibi modeller ile rekabet etmesi hedefleniyor.

Ön tasarımı, Citroen'in Çin'e özel olarak geliştirdiği DS 5LS adlı sedan modelle büyük benzerilik taşıyan DS 6WR'nin 19 inçlik alaşım jantları aracın kaslı bir görünüme sahip olmasına katkı sağlıyor.

Peugeot modellerinde kullanılan Grip Control adlı çekiş sisteminin sunulacağı DS 6WR'nin, 160 hp güce sahip e-THP 160 ve 200 hp güce sahip THP 200 olmak üzere iki farklı versiyonu bulunacak. Tümü sıralı direkt enjeksiyon özelliğine sahip motorlarında, yüksek basınç pompasına ve Twin Scroll tipi turboya yer verilen DS 6WR'de 6 ileri oranlı otomatik şanzıman da sunulacak.
Google+'da Paylaş
    Gmail ile Yorumla
    Facebook ile Yorumla

0 yorum:

Yorum Gönder